TR9CI3750T00-IM(R6B)
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
DataSheet
TR9CI3750T00-IM(R6B) PDF
Type Description
Series:GTM96900P90VV.V-T3
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):3.75A
Power (Watts):90 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Output Connector:Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:5.88" L x 2.47" W x 1.34" H (149.3mm x 62.8mm x 34.0mm)