TR9CZ3158CCP-N(R6B)
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 60W
DataSheet
TR9CZ3158CCP-N(R6B) PDF
Type Description
Series:GT-46600-60VV-X.X-T3
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:19V
Current - Output (Max):3.15A
Power (Watts):60 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:60.2" (1.53m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:4.76" L x 2.05" W x 1.30" H (121.0mm x 52.0mm x 33.0mm)