DT150PW240C
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 150W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
DT150PW240C PDF
Type Description
Series:DT150-C (150W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):6.25A
Power (Watts):150 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:41.34" (1.05m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.70" L x 3.35" W x 1.73" H (170.0mm x 85.0mm x 44.0mm)