PSC12R-120-R-CR3
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
DataSheet
PSC12R-120-R-CR3 PDF
Type Description
Series:PSC12R (12W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):12 W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:2.82" L x 1.77" W x 1.30" H (71.7mm x 45.0mm x 33.0mm)