DPD120080E-P5N
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
DPD120080E-P5N PDF
Type Description
Series:-
Package:-
Part Status:Obsolete
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:230VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):800mA
Power (Watts):9.6 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:Negative Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:-
Operating Temperature:-
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:72" (1.83m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:3.19" L x 2.20" W x 1.89" H (81.0mm x 56.0mm x 48.0mm)