PSAA18U-090-R-CNR3
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 18W
DataSheet
PSAA18U-090-R-CNR3 PDF
Type Description
Series:PSAA18U (18W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:9V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):18 W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Polarization:Negative Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:4.06" L x 1.93" W x 1.32" H (103.0mm x 49.0mm x 33.5mm)