RPM60-2405SG
Description
DC/DC CONVERTER 60W
DataSheet
RPM60-2405SG PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (60W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Open Frame
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):-
Power (Watts):60W
Operating Temperature:-
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.00" L x 2.25" W x 0.75" H (101.6mm x 57.2mm x 19.0mm)