RPM20-483.3SFW
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 20W
DataSheet
RPM20-483.3SFW PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (20W)
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):5.5A
Power (Watts):20W
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)