RPMD30-483.3SEW
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 30W
DataSheet
RPMD30-483.3SEW PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (30W)
Package:-
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):9.1A
Power (Watts):30W
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.58" L x 0.96" W x 2.26" H (116.3mm x 24.5mm x 57.6mm)