CPP20F48PM
Description
3.3V20A 36-75VIN 2X2 CHASSIS MNT
DataSheet
CPP20F48PM PDF
Type Description
Series:CPP (100W)
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):75V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):20A
Power (Watts):66W
Voltage - Isolation:2.25 kV
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:91%
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:2.00" L x 2.00" W x 1.20" H (50.8mm x 50.8mm x 30.5mm)