RPM30-4805SE
Description
DC/DC CONVERTER 30W
DataSheet
RPM30-4805SE PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (30W)
Type:Open Frame
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):75V
Number of Outputs:1
Current - Output (Max):-
Power (Watts):30W
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.00" L x 2.25" W x 0.75" H (101.6mm x 57.2mm x 19.0mm)