RPMD30-4812SEW/N
Description
DC/DC CONVERTER 12V 30W
DataSheet
RPMD30-4812SEW/N PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (30W)
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):30W
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.92" L x 0.96" W x 2.27" H (125.0mm x 24.5mm x 57.6mm)