RPM20-4812DFW/N
Description
DC/DC CONVERTER +/-12V 20W
DataSheet
RPM20-4812DFW/N PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (20W)
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Number of Outputs:2
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-12V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):833mA, 833mA
Power (Watts):20W
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)
Approval Agency:CE
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DC/DC CONVERTER 3.3V 99W