HP010PIP025
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
PWR SUPPLY HIGH VOLTAGE
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
HP010PIP025 PDF
Type Description
Series:HP (10W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed, High Voltage
Voltage - Input (Min):21.6V
Voltage - Input (Max):26.4V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:20V ~ 10000V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1mA
Power (Watts):10W
Voltage - Isolation:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:-
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.87" L x 3.86" W x 1.85" H (200.0mm x 98.0mm x 47.0mm)