RPMD20-4815SFW/N
Description
DC/DC CONVERTER 15V 20W
DataSheet
RPMD20-4815SFW/N PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (20W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.33A
Power (Watts):20W
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)