6LE24-P30-LGH
Manufacturer
UltraVolt
VIGOR # :
Description
PRECISION DC TO HIGH VOLTAGE DC
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
6LE24-P30-LGH PDF
Type Description
Series:Ultravolt® E
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed, High Voltage
Voltage - Input (Min):23V
Voltage - Input (Max):30V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:6000V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):5mA
Power (Watts):30W
Voltage - Isolation:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:-
Operating Temperature:10°C ~ 45°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.00" L x 3.81" W x 1.50" H (152.4mm x 96.8mm x 38.1mm)