RPMD15-2412SFW
Description
DC/DC CONVERTER 12V 15W
DataSheet
RPMD15-2412SFW PDF
Type Description
Series:POWERLINE Power Modules (15W)
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):9.5V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.25A
Power (Watts):15W
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)