HLG-120H-30
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 15-30V 4A
DataSheet
HLG-120H-30 PDF
Type Description
Series:HLG-120H (120W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:15 ~ 30V
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):120 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C
Efficiency:93%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.72" L x 2.68" W x 1.53" H (196.0mm x 68.0mm x 38.8mm)