DLG100PS24
Manufacturer
XP Power
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC/CV AC/DC 24V 4.2A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
DLG100PS24 PDF
Type Description
Series:DLG (100W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):4.2A
Power (Watts):100 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.74" L x 2.68" W x 1.54" H (222.0mm x 68.0mm x 39.0mm)