LPF-25D-12
Description
LED DRVR CC AC/DC 6.6-12V 2.1A
DataSheet
LPF-25D-12 PDF
Type Description
Series:LPF-25D (25W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:6.6 ~ 12V
Current - Output (Max):2.1A
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:84%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.83" L x 1.57" W x 1.26" H (148.0mm x 40.0mm x 32.0mm)