USCO-200140GA
Manufacturer
Delta Electronics / Power
VIGOR # :
Description
USCO-PRO 200W DIMMING, IP67
Catalog
LED Drivers
DataSheet
USCO-200140GA PDF
Type Description
Series:USCO-PRO
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):99VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:75 ~ 190V
Current - Output (Max):1.4A
Power (Watts):200 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 60°C
Efficiency:94%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.78" L x 2.68" W x 1.46" H (223.0mm x 68.0mm x 37.0mm)