AMEPR15D-3650AZ-UW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 24-36V 500MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
AMEPR15D-3650AZ-UW PDF
Type Description
Series:AMEPR15D-AZ
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):264VAC
Voltage - Output:24 ~ 36V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):15 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:Triac
Features:OCP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C
Efficiency:82%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:1.18" L x 5.24" W x 1.30" H (30.0mm x 133.0mm x 33.0mm)