HVGC-65-350A
Description
LED DRVR CC AC/DC 18-186V 350MA
DataSheet
HVGC-65-350A PDF
Type Description
Series:HVGC-65 (65W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):180VAC
Voltage - Input (Max):528VAC
Voltage - Output:18 ~ 186V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):65 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP65
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.50" L x 2.42" W x 1.45" H (165.0mm x 61.5mm x 36.8mm)