LDDS-700HW
Description
DC-DC CONSTANT CURRENT STEP-DOWN
DataSheet
LDDS-700HW PDF
Type Description
Series:LDDS-H
Package:Bulk
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):12V
Voltage - Input (Max):56V
Voltage - Output:2 ~ 45V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):-
Voltage - Isolation:-
Dimming:PWM
Features:Remote On/Off, OVP, SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 55°C
Efficiency:95%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:1.85" L x 0.47" W x 0.28" H (47.0mm x 11.9mm x 7.1mm)