PLM-25E-700
Description
LED DRVR CC AC/DC 21-36V 700MA
DataSheet
PLM-25E-700 PDF
Type Description
Series:PLM-25E (25W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):180VAC
Voltage - Input (Max):295VAC
Voltage - Output:21 ~ 36V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP30
Operating Temperature:-30°C ~ 45°C
Efficiency:85%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:5.71" L x 1.50" W x 0.87" H (145.0mm x 38.0mm x 22.0mm)