LXV100-081SW
Description
LED DRIVER CV AC/DC 81V 1.23A
DataSheet
LXV100-081SW PDF
Type Description
Series:LXV100 (100W)
Package:Box
Part Status:Last Time Buy
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:81V
Current - Output (Max):1.23A
Power (Watts):100 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:93%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.24" L x 2.66" W x 1.46" H (184.0mm x 67.5mm x 37.0mm)