LD30W-85-C0350
Manufacturer
EPtronics, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DRIVER AC/DC CC 28-85V 350MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LD30W-85-C0350 PDF
Type Description
Series:LD30W
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:28 ~ 85V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):30 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:86%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.31" L x 1.69" W x 0.98" H (134.9mm x 42.9mm x 24.9mm)