LED12W-36-C0350
Description
LED DRIVER CC AC/DC 18-36V 350MA
DataSheet
LED12W-36-C0350 PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:18 ~ 36V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):12 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:81%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.35" L x 1.42" W x 0.91" H (85.0mm x 36.0mm x 23.0mm)