LXV250-036SW
Description
LED DRIVER CV AC/DC 36V 6.94A
DataSheet
LXV250-036SW PDF
Type Description
Series:LXV250 (250W)
Package:Box
Part Status:Last Time Buy
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:36V
Current - Output (Max):6.94A
Power (Watts):250 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:94%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:9.88" L x 3.46" W x 1.30" H (251.0mm x 88.0mm x 33.0mm)