RACD06-700
Description
LED DRIVER CC AC/DC 3-12V 700MA
DataSheet
RACD06-700 PDF
Type Description
Series:LIGHTLINE RACD06 (6W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):264VAC
Voltage - Output:3 ~ 12V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):6 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP20
Operating Temperature:-20°C ~ 65°C
Efficiency:65%
Termination Style:Screw Terminal
Size / Dimension:2.68" L x 1.38" W x 0.79" H (68.0mm x 35.0mm x 20.0mm)