IDPV-25-48
Description
I/P:90-295VAC O/P:+48V 0.52A
DataSheet
IDPV-25-48 PDF
Type Description
Series:IDPV-25 (25W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):295VAC
Voltage - Output:48V
Current - Output (Max):520mA
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 45°C
Efficiency:83%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:4.51" L x 2.85" W x 0.79" H (114.5mm x 72.5mm x 20.0mm)