LED50W-072-C0700-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 24-72V 700MA
DataSheet
LED50W-072-C0700-D PDF
Package:Box
Part Status:Active
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:24 ~ 72V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):50 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Efficiency:88%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.64" L x 1.69" W x 0.98" H (194.0mm x 43.0mm x 25.0mm)