IDPV-45-12
Description
O/P 12V3.0A
DataSheet
IDPV-45-12 PDF
Type Description
Series:IDPV-45 (45W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):295VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):36 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
Efficiency:84%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:4.72" L x 2.62" W x 0.87" H (120.0mm x 66.5mm x 22.0mm)