LXC42-0350SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 60-120V
DataSheet
LXC42-0350SW PDF
Type Description
Series:LXC42 (42W)
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:60 ~ 120V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):42 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:-
Features:OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.74" L x 2.76" W x 1.26" H (95.0mm x 70.0mm x 32.0mm)