ESM020W-0350-42
Manufacturer
ERP Power
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 350MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
ESM020W-0350-42 PDF
Type Description
Series:ESM (20W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:28 ~ 42V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):15 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:ELV, Triac
Features:OCP, OTP, SCP
Ratings:IP20, NEMA 410
Operating Temperature:-30°C ~ 90°C
Efficiency:87%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:4.20" L x 2.37" W x 0.99" H (106.7mm x 60.3mm x 25.2mm)