LED40W-114-C0350-D
Description
LED DRIVR CC AC/DC 38-114V 350MA
DataSheet
LED40W-114-C0350-D PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:38 ~ 114V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):40 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66, NEMA 4
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:87%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.74" L x 2.76" W x 1.26" H (95.0mm x 70.0mm x 32.0mm)