LED25W-36-C0700-LE
Manufacturer
Thomas Research Products
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 18-36V 700MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LED25W-36-C0700-LE PDF
Type Description
Series:LED-25W TE/LE
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:18 ~ 36V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Triac
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66, NEMA 4
Operating Temperature:-
Efficiency:84%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.15" L x 3.07" W x 0.99" H (80.0mm x 78.0mm x 25.2mm)