LDD-500LW
Description
LED DRIVER CC BUCK 2-30V 500MA
DataSheet
LDD-500LW PDF
Type Description
Series:LDD-L
Package:Tray
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Voltage - Output:2 ~ 30V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):-
Voltage - Isolation:-
Dimming:PWM
Features:Remote On/Off, OTP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:95%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:0.89" L x 0.39" W x 0.35" H (22.6mm x 9.9mm x 8.9mm)