LXD75-1050SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 36-72V 1.05A
DataSheet
LXD75-1050SW PDF
Type Description
Series:LXD75 (75W)
Package:Bulk
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:36 ~ 72V
Current - Output (Max):1.05A
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:Analog
Features:OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.97" L x 2.66" W x 1.46" H (177.0mm x 67.5mm x 37.0mm)