LXV52-024SW
Manufacturer
UltraVolt
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 2.17A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LXV52-024SW PDF
Type Description
Series:LXV52 (52W)
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Type:Constant Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):2.17A
Power (Watts):52 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:88%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.60" L x 1.67" W x 1.36" H (193mm x 42.5mm x 34.5mm)