IDLV-25-36
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
I/P:90-295VAC O/P:+36V 0.7A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
IDLV-25-36 PDF
Type Description
Series:IDLV-25 (25W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):295VAC
Voltage - Output:36V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 90°C
Efficiency:82%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:4.33" L x 2.95" W x 0.87" H (110.0mm x 75.0mm x 22.0mm)