ESS030W-0700-32
Manufacturer
ERP Power
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 21-32V 700MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
ESS030W-0700-32 PDF
Type Description
Series:ESS (30W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:21 ~ 32V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):22 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog, ELV, Triac
Features:OCP, OTP, SCP
Ratings:IP64
Operating Temperature:-
Efficiency:87%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)