LED60W-027-C2300
Description
LED DRIVER CC AC/DC 9-27V 2.3A
DataSheet
LED60W-027-C2300 PDF
Type Description
Series:LED-60W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:9 ~ 27V
Current - Output (Max):2.3A
Power (Watts):60 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.0mm x 71.3mm x 46.5mm)