NPF-60D-24
Description
LED DRVR CC AC/DC 14.4-24V 2.5A
DataSheet
NPF-60D-24 PDF
Type Description
Series:NPF-60D (60W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:14.4 ~ 24V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):60 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:89%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.91" L x 2.09" W x 1.38" H (150.0mm x 53.0mm x 35.0mm)