HVG-150-54AB
Description
I/P 180~528VAC O/P +54V2.78A
DataSheet
HVG-150-54AB PDF
Type Description
Series:HVG-150 (150W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):180VAC
Voltage - Input (Max):528VAC
Voltage - Output:54V
Current - Output (Max):2.78A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP65
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:91.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.70" L x 2.68" W x 1.53" H (221.0mm x 68.0mm x 38.8mm)