HLG-320H-C3500B
Description
LED DRIVER CC AC/DC 46-91V 3.5A
DataSheet
HLG-320H-C3500B PDF
Type Description
Series:HLG-320H-C (320W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:46 ~ 91V
Current - Output (Max):3.5A
Power (Watts):319 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:94%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.87" L x 3.54" W x 1.72" H (225.2mm x 90.0mm x 43.8mm)