IDPC-65-1050
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
LED DRVR CC AC/DC 46-62V 1.05A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
IDPC-65-1050 PDF
Type Description
Series:IDPC-65 (65W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):180VAC
Voltage - Input (Max):295VAC
Voltage - Output:46 ~ 62V
Current - Output (Max):1.05A
Power (Watts):65 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
Efficiency:87%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:5.12" L x 2.66" W x 0.81" H (130.0mm x 67.5mm x 20.5mm)