LED25W-14-C1750-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 5-14V 1.75A
DataSheet
LED25W-14-C1750-D PDF
Type Description
Series:LED-25W
Package:Box
Part Status:Active
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:5 ~ 14V
Current - Output (Max):1.75A
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66, NEMA 4
Operating Temperature:-
Efficiency:82%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.15" L x 3.07" W x 0.99" H (80.0mm x 78.0mm x 25.2mm)