LED50WPR2T5-050-C1400-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 20-50V 1.4A
DataSheet
LED50WPR2T5-050-C1400-D PDF
Package:Box
Part Status:Obsolete
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:20 ~ 50V
Current - Output (Max):1.4A
Power (Watts):50 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-
Efficiency:83%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:11.81" L x 1.18" W x 0.83" H (300.0mm x 30.0mm x 21.0mm)