ALC100224R0
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 6-22V 4A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
ALC100224R0 PDF
Type Description
Series:ALC100 (100W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:6 ~ 22V
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):88 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:-
Features:OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Efficiency:86%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:9.49" L x 1.70" W x 1.36" H (241.0mm x 43.0mm x 34.5mm)